Київщина

Київщині 1160 років

У 2012 році буде 1160 років, як на нашій землі була створена перша Київська держава. Коли в сусідніх державах ще ніде нічого не було, там ще в постолах ходили на бурого ведмедя, а ми вже мали державу. Рівно 1100 років тому була укладена перша угода між Київською Руссю та Візантією. Подумайте, скільки ми переживемо щасливих історичних моментів. Ми маємо державу з великою історією та великими можливостями. У нас прекрасні люди, нам лише необхідно піднятися над собою.

Леонід Кравчук, перший президент України

Київ ані на одну хвилину не завмирав протягом своєї кількатисячолітньої історії. Не завмирав навіть після жахливого зруйнування і спалення його вперше москвинами в 1169 році, а пізніше татарами в 1240 році. Саме в VII - IX ст. на Волзі існувала торгівельна держава Хозарська. Політичний і економічний провід у ній був у руках русів. Отже, цілком природно, Київ торгував з нею і через неї утримував старі зв'язки із світовими ринками, крім безпосередніх зв'язків Чорним морем. Торгував, багатів, розбудовувався, підносив культуру всієї України; вишколював тисячі своїх майстрів з кожної галузі промислу. Золоті ювелірні вироби (особливо емаль) київських майстрів славились по всій Европі ще в X ст. Значить, цей промисел, а з ним і всі інші, були в Києві на дуже високому рівні і дуже розвинені сотки років ПЕРЕД X ст.

Павло Штепа.

Нові вулиці