Друга світова

17 вересня 1939 Совєтський Союз вступив у Другу світову війну, як і нацистська Німеччина, напавши на Польщу, що і було передбачено пактом Молотова - Ріббентропа.

“Вранці 17 вересня війська Робочо- Крестьянської Красної Армії перейшли кордон по всій західній
лінії  від ріки Західна Двіна (наш кордон з Латвією) до ріки Дністер (наш кордон з Румунією).”
“Наша авіація збила: 7 польських винищувачів і примусила до посадки 3 важких бомбардувальника, екіпажі яких затримано.”

Із совєтської газети

“уряд СССР та уряд Німеччини заявляють, що дії цих військ не  мають жодної мети, що суперечила
б інтересам Німеччини чи Совєтського Союзу”

“Впродовж 18 вересня війська Красної Армії продовжували відкидати частини польської армії”

“Впродовж 19 вересня війська Красної Армії продовжували тіснити польські війська”

“За період з 17 до 20 вересня частинами Красної Армії роззброєно три піхотні польські дивізії, дві
кавалерійські бригади”
“Захоплено в полон, за далеко неповними даними, понад 60 000 солдатів та офіцерів” .“Облік захоплених трофеїв триває.”

Вторгнення совєтської армії у Фінляндію. 1939 рік

Як Гітлер Сталіна з днем народження вітав. 23/12/1939.

Українська повстанська армія: війна на два фронти

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Між Гітлером і Сталіном. 1939 - 1945:

Діти війни і партія регіонів на телебаченні:

Що кажуть в Москві:

"війна виграна - не хочу нікого ображати,- але в основному за рахунок ресурсів людських і індустріальних ресурсів Російської Федерації " (Владімір Путін)

Огні горять. Музика грає. Майорять кров'ю стяги. Гримить майдан Червоний під тягарем іржавої надлюдської божественної слави. Скрегочуть танки, виють радіо-поети панегірики маршалам, коням, залізу і знакам нагрудним великих подій. Салюти. Горді плани. Міжнародний вплив. Свято Перемоги. А на полі. Запрягшись у плуг, напруживши м'язи і голови зігнувши від потуги, орали вдови і корови і тихо плакали, вмиваючи слізьми свої права і обов'язки неухильні і найточніші в світі достовірність-страждання... О світе лихий! Що тобі до них?..

І будь проклятий всяк, хто п'є, жере й сміється, пишучи сьогодні про добробут. І будь проклята пафосна лож в устах його.

Олександр Довженко

Друга світова війна: "Самовари" товаріща Сталіна

Міф про «Велику Вітчизняну» й синдром непам’яті

Битва за Дніпро

Кривава осінь 1943

У Києві помпезно відсвяткували одну з найтрагічніших подій вітчизняної історіїі: безглузде й злочинне «принесення в жертву» геополітичним амбіціям тирана сотень тисяч червоноармійців

Як виживали українці в умовах війни

Опитування очевидців Другої світової, проведені Тижнем, засвідчують реалії, далекі від міфологізованого образу «Вєлікой Отєчєствєнной»
Живі і мертві: про реальні та міфологічні воєнні втрати СССР

Окрім знищення фашизму, немає інших підстав спільно святкувати перемогу одного тирана над іншим

Ветерани по-совєтськи
Про життя наших земляків на окупованій німцями українській території під час Другої світової війни можна почитати художні книги білоцерківського письменника, лауреата Шевченківської премії, Віктора Міняйла

Посланець до живих

Кров мого сина

По цей бік правди

Книги можна взяти у нас на КНИГООБМІНІ

Виступ на концерті до Дня перемоги над нацизмом. 6 травня 2010. «Тот, который не стрелял». 8-А, 10-А, 11-Б.

Україна–це Європа
Нові вулиці