Delphi. Проект Календар

Форма Form1 – майбутнє вікно програмки Календар.

Властивості форми розміщені у вікні Object Inspector (Інспектор Об'єкта). В цьому вікні можна буде бачити властивості всіх елементів, які розміщуватимуться на формі.

Вгорі розміщені закладинки (Tabs) з палітрами компонентів (Palettes), які можна розміщувати на формі.

Палітри мають свої назви: Standard (Стандартні), Additional (Додаткові), System (Системні) та інші.

Виберемо закладинку Win32. Знайдемо компонент MonthCalendar (Календар на місяць). Зробимо мишкою подвійне клацання на ньому.

На формі з'явиться об'єкт MonthCalendar1. Мишкою його можна перемістити по формі, а розмір самої форми мишкою можна змінити.

Зміна властивостей об'єктів відображається в Object Inspector. Причому, якщо на формі виділено саме календар, то в Інспекторі будуть видні його властивості, а якщо клацнути на формі поза календарем, то в Інспекторі будуть видні властивості самої форми.

Також в Object Inspector можна переключатися між об'єктами за допомогою списку, який випадає.

В Object Inspector видно, що серед властивостей форми є Caption (Підпис). Змінимо цю властивість, замість Form1 напишемо Календар. При цьому підпис на вікні форми зміниться на Календар.

Можна зробити так, щоб при запуску нашої програми її вікно з'являлося посередині екрана. Для цього у властивостях форми потрібно встановити властивість Position (Позиція) в poScreenCenter.

Збережемо все, що ми зробили у свою теку. У головному меню виберемо File Save All (Файл – Зберегти Все.).

У діалоговому вікні, що відкриється, потрібно знайти свою теку, потім на пропозиції зберегти, зробити це двічі: Save – Зберегти.

Тепер запустимо готову програму: Run Run (Біжи! :))

Кілька секунд піде на компіляцію – створення машинного коду. Віконечко з календариком, яке відкриється, – це справжня програма. Вікно можна переміщати, а календариком можна користуватися.

Знайдіть у календарику свій найближчий День народження :)

Закрийте вікно вашого Календаря.

Щоб вийти з Delphi, виберіть в головному меню File Exit (Файл – Вихід).

Тепер відкриємо свою теку. Знайдемо файл Project1.exe. Це – справжня програма. Її можна запускати, копіювати і користуватися вже незалежно від Delphi.

Перейменуймо цей файл: Calendar.exe .

Запустимо ще раз, а потім закриємо.

Останні зміни:17/01/2018

17 Ср