Час

Завдання Час.

За допомогою Delphi створимо програму, яка показуватиме час і дату.

Збережіть новий проект у свою теку (Save All).

Підпишемо форму Час.

Встановимо внутрішні розміри форми – висоту (властивість ClientHight) 220, і ширину (властивість ClientWidth) 500.

Колір форми зробимо чорним (clBlack).

Розмістимо на формі мітку Label1.

Шрифт (Font) для мітки встановимо Arial, колір білий, розмір 72.

Розмістимо другу мітку Label2.

Шрифт (Font) другої мітки встановимо MS Sans Serif, колір червоний, розмір 14.

На вкладинці System знайдемо таймер (Timer).

Розмістимо його в довільному місці на формі.

В обох мітках витремо підписи Caption, щоб там нічого не було. Потім там з'являтимуться час і дата.

Для того, щоб наше вікно з'являлося посередині екрана, встановимо позицію форми (властивість Position) poScreenCenter.

Зробимо так, щоб вікно програми не можна було розгорнути на весь екран. Для цього змінимо значення властивості BorderIcons biMaximize із значення True (істина) на значення False (хиба).

Для того, щоб не можна було змінювати розміри вікна, встановимо властивості BorderStyle значення bsSingle.

Тепер потрібно запрограмувати роботу таймера так, щоб значення відображалися в мітках, котрі ми розмістили на формі.

Двічі торкнемося таймера, розміщеного на формі. У програмне вікно напишемо текст програми. Особливу увагу звернемо на те, що вже є написано, а що потрібно вписати, і в яке саме місце (до і після слова begin)

Запустимо програму і дізнаємося, котра тепер година і яка сьогодні дата.

Останні зміни:17/01/2018

17 Ср