Електронні таблиці

Завдання Розклад

Створити таблицю – розклад уроків.

У клітинках, де записано час, потрібно встановити формат "час".

У блакитні клітинки потрібно написати формули, які потім можна буде копіювати вниз по стовпчиках.

Завдання Іноземні мови

Завдання Табель.

Додати обчислення середньої оцінки за рік.

Функція ROUND(A1;2) округлює значення з клітинки A1 до 2 знака після коми.

Додати формулу для виведення статусу: якщо середня оцінка більша або дорінює 10, писати "відмінник", інакше писати "не відмінник".

Завдання Мозаїка

За допомогою умовного форматування створити такий орнамент

Ширина стовпчиків 3.

У належний спосіб розмістити числа в клітинках і підібрати умовне форматування, щоб вийшов схожий орнамент.

Завдання Обід 1.

Скласти відомість закладки продуктів для приготування обіду для школярів.

Написати формули обчислень для 9-А класу так, щоб потім їх можна було без змінскопіювати для 9-Б, 10-А, 11-А класів.

Завдання Обід 2.

Змінити формулу для обчислення кількості м'яса для 9-А класу так, щоб цю формулу без змін можна було скопіювати для решти класів і решти продуктів.

1.                   У клітинку C2 записано формулу =D2+$D$1. Який вигляд матиме формула після копіювання в клітинку A2?
А) =B2+D1
Б) =B2+$D1
В) =B2+D$1
Г) =B2+$
D$1

2.          Яким стане числове значення в клітинці D2 після копіювання до неї формули =$A1*B2+C2 з клітинки D1?

3.              У клітинку F3 записано формулу =SUM(A3:E3)*$G$2. Який вигляд матиме формула після копіювання у клітинку H3?
А) =SUM(A3:G3)*$G$2
Б) =SUM(B3:E3)*$G$2
В) =SUM(C3:G3)*$G$2
Г) =SUM(C3:G3)*
$H$2

4.              Формула, що містилася у клітинці D25, після її копіювання у клітинку G23стала виглядати як =SUM(F3:F23)/$B$26. Який вигляд мала формула у клітинці D25?

1.            У клітинку A1 записано формулу =D1$D2. Який вигляд матиме формула після копіювання в клітинку B1?
А) =E1–$E2
Б) =E2–$D2
В) =D1$E2
Г) =E1–$
D2

2.        Яке числове значення буде відображатися в клітинці D2 після копіювання до неї формули =$A1*(B2+C2)з клітинки D1?

3.                  У клітинку B3 записано формулу =3*$A2+B2. Який вигляд матиме формула після копіювання в клітинку C3?
А) =3*$A2+B2
Б) =3*$A2+C2
В) =3*$A3+B2
Г) =3*$A3+
B3

4.             У клітинку A1 записано формулу =D1$D2. Який вигляд матиме формула після її копіювання в клітинку B2?

Завдання Курс.

За допомогою електронних таблиць Excel створити розрахунок вартості товарів, що залежить від курсу долара.

Далі:

• зробити окрему клітинку для курсу долара, використати абсолютну адресацію для формули ціни в доларах

• додати стовпчик Ціна, € та окрему клітинку для ціни в єврах

• умікнути та вимкнути стрілочки, що вказують впливові та залежні клітикни

• знайти загальну вартістьтоварів у гривнях

• знайти для всіх цін середню, найменшу та найбільшу

• побудувати стовпчикову діаграму для всіх цін товарів

Відносна та абсолютна адресації

ВІдносна адреса у клітинці вказує на розташування клітинки відносно клітинки з формулою. При копіюванні цієї клітинки адреса у формулі змінюється так само. Наприклад, якщо клітинку копіювати на два рядки вниз, то адреса у формулі теж зміниться так само:

=A3+1 зміниться на =A5+1

А якщо копіювати на три клітинки праворуч, то

=A3+1 зміниться на =D3+1

Абсолютна адреса клітинки не змінюється при переміщенні клітинок. Для позначення абсолютної адресації перед відповідною координатою ставиться знак $, наприклад: $A$1,A$1$A1.

При копіюванні клітинки тá координата, перед якою стоїть знак $, не змінюється:

Електронні таблиці
Програмування