Excel 1

Excel. Робота 1.

Розв'язання задачі на рух за допомогою електронних таблиць

Формулювання задачі. Повз пост пройшов автомобіль, що рухався з постійною швидкістю v1 км/год. Через t1 хв з поста рушив у цьому самому напрямку другий автомобіль, що через t2 с, досягши швидкості  v2 км/год, рухався рівномірно. Через який час і на якій відстані від поста другий автомобіль наздожене перший?

Пояснення до виконання роботи в Excel-2016.

Файл з вашою роботою назвіть своїм прізвищем.

Введіть заголовок таблиці у такі клітинки:

C3 <– розрахунок часу

C4 <– і відстані до поста.

Щоб заголовок виділявся, відформатуйте його: виберіть жирне підкреслення червоного кольору і розташуйте текст по центру клітинок. Розмір тексту встановіть 14. Скористайтеся стрічкою інструментів Основне.

Далі заповніть такі клітинки:

C8 <– дані

B10 <–   v1 (км/год)

C10 <–   v2 (км/год)

D10 <–   t1 (хв)

E10 <–   t1 (с)

Відформатуйте ці клітинки: синій курсив, розмір 12, вирівняти по центру. В клітинці C8 –жирний шрифт.

Збільшіть ширину стовпців, щоб написи не перекривалися.

Введіть дані в клітинки:

B11 <–   72

C11 <–   90

D11 <–    2

E11 <–   25

Скопіюйте методом перетягування блок B10:E10 у 14-й рядок на місце B14:E14. Для цього виділіть цей блок (помістивши курсор всередину клітинки B10 і протягнувши до E10), потім наведіть курсор на жирну рамку навколо виделеного блоку і перетягуйте на потрібне місце, натиснувши на клавішу Ctrl на клавіатурі. Якщо вийде не так, як слід, скасуйте ваші дії кнопкою Скасувати зліва вгорі вікна (стрілка з розворотом), або натисніть Ctrl+Z.

Введіть формули у клітинки. Після знаку = можна клацати мишкою в потрібній клітинці, щоб координату не вводити вручну

B15 <–  =B11*10/36

Після введення значення (натиснувши клавішу Enter або натиснувши кнопку Ввід біля рядка формул) у клітинці має з'явитися обчислене значення: 20.

Клітинку B15 скопіюйте у клітинку C15 (можна так само перетягуванням з клавішею Ctrl).

D15 <–  =D11*60

E15 <–  =E11

Далі заповніть клітинки, де відображатимуться результати:

C19 <–   результати

B21 <–  Час (с)

B22 <–   Відстань (км)

Щоб не починати форматування клітинок спочатку, можна скористатися вже готовим форматом клітинки C8.

Виділіть цю клітинку, потім натисніть на кнопці Форматування за зразком (з намальованим пензликом), а потім мишкою клацніть в клітинці C19Так само скопіюйте форматування в клітинки B21 і B22.

Введемо розрахункові формули:

C21 <–  =(2*B15*D15+C15*E15)/2/(C15-B15)

C22 <–  =B15*(C21+D15)/1000

Щоб таблиця мала кращий вигляд, можна обрамувати її і залити кольором. Виділіть блок B3:G23 і відкрийте діалогове вікно Формат клітинок:

У вікні, що відкриється, виберіть вкладинку Межі. Задайте зовнішні межі, а також тип і колір лінії на свій розсуд.

Перейдіть на вкладинку Заливка і виберіть колір на свій смак.

Клацніть на довільній клітинці, щоб зняти виділення блоку.

Для швидкого форматування клітинки також можна замість вікна Формат клітинок скористатися кнопками заливки і малювання меж.

Збережіть роботу. Назвіть файл своїм прізвищем.

11-А1
11-А2