Excel 2.2

Excel. Робота 2. Частина 2

Пояснення до виконання роботи в Excel-2016.

Робота 2. Задача про кількість мікробів. Частина 2

На тому ж аркуші, де виконана Робота 2, частина 1, побудуємо діаграму.

Спочатку треба виділити дані, на основі яких буде побудована діаграма. Найкраще було б одразу виділити потрібний блок A10:F13. Проте ми зробимо трохи складніше, щоб розглянути більше інструментів. Отже, виділимо блок B10:F13.

На стрічці інструментів Вставлення у секції для побудови діаграм виберемо Вставити лінійчату діаграму (стрілочка), а потім Плоска лінійчата діаграма.

Діаграму, яка утворилася, варто трохи посунути, щоб вона не затуляла таблицю з даними..

Можна помітити, що легенда діаграми (пояснення позначок) замість переліку градусів має підписи "Ряд 1", "Ряд 2", "Ряд 3". Це саме тому, що ми виділили не блок A10:F13, а B10:F13. Проте це можна виправити. Коли клацнути на діаграмі, з'являються додаткові закладинки стрічок інструментів, Конструктор. На стрічці Конструктор є кнопка Вибрати дані. У лівій частині діалогового вікна, що відкриється саме перераховано надписи "Ряд 1–3".

По черзі потрібно клацнути на "Ряд 1", кнопку поруч Редагувати, а, після відкриття ще одного діалогового вікна, клацнути просто в клітинці таблиці, де знаходить підпис "30°" і це віконце закрити.

Надпис в діалоговому вікні зміниться. Те ж саме треба проробити з рештою підписів.

Скористаємося кнопкою Додати елемент діаграми (стрілочка), щоб вставити назву наддіаграмою: Конструктор – Додати елемент діаграми  – Назва діаграми  – Над діаграмою. Впишіть назву "Зростання кількості мікробів протягом зміни при різних температурах повітря в класі".

Зробіть розмір шрифту 14.

Підпишіть осі координат: На горизонтальній напишіть "Час", на вертикальній – "Кількість мікробів": Конструктор – Додати елемент діаграми  – Назви осей.

Додайте проміжні вертикальні лінії сітки: Конструктор – Додати елемент діаграми  – Сітка  Первинна проміжна вертикаль.

Під діаграмою додайте таблицю даних: Конструктор – Додати елемент діаграми  – Таблиця даних  Без ключів легенди.

За допомогою форматування елементів діаграми (легко викликати за допомогою контекстного меню  Формат... у відповідних областях діаграми, або ж стрічкою інструментів Формат) змініть колір тла діаграми і області, що  за графіками.

При бажанні можете змінити зовнішній вигляд усіх інших елементів. Проте, слідкуйте, щоб самі графіки не перестали бути гарно помітними.

Збережіть ваш файл.

Останні зміни:16/01/2018