UkrSuper

UkrSuper для Windows7, Windows8, Windows10 (freeware)

Розкладка UkrSuper дає можливість тримати все під рукою, не встановлювати додаткових мовних розкладок, не переключатися на інші мови для пошуку символів, які іноді потрібні, не звертатися до вставки символів за допомогою спеціальних застосунків або за допомогою уведення кодів. З вашої панелі назавжди зникне RU.

Розкладка розділових знаків відповідає розташуванню клавіш на старих друкарських машинках. Оскільки цифри в будь-який момент можна набирати на цифровій клавіатурі, то у верхньому ряді без клавіші Shift набираються саме розділові знаки, а не цифри. Багатостраждальний апостроф знаходиться просто на цифрі 3. Букви і та ї розміщені на клавішах із схожими на ці букви символами / та |, що легко запам'ятовується. Білоруське ы, болгарський ер (ъ) знаходяться там, де їх малюють виробники клавіатур. Вивернуте є (э) знайшло собі місце уверху зліва, а е-умляут (ё) знаходиться там, де є, якщо натиснути правий Alt.

Буква ґ стандартно для українських розкладок займає місце Alt + г.

Сто друга клавіша (ліворуч від я) дозволяє без зусиль скрізь вставляти довге тире (n-dash), а разом з Shift - дуже довге тире (m-dash).

Правий Alt, а також Shift + Правий Alt ще більше розширюють можливості та додають зручностей при написанні у будь-якому застосунку;

Зокрема, стають доступні всі розділові знаки на тих місцях, де вони розташовані на англійській розкладці. Крім того, до ваших послуг символ градуса º, множення у вигляді крапки ·, лапки у вигляді «», символи євра (ПрAlt+E) та гривні на тому ж місці. Ще низка додаткових символів ±, , інтуїтивно підходить до місця, де вони розташовані. На місці ь, наприклад, знаходиться стара буква ять.

Клавіші CapsLock правильно перемикає на великі букви, при цьому не впливає на решту символів, які залишаються на своїх місцях, не перемикаючись.

Десяткова крапка на цифровій клавіатурі це справді крапка, як то прийнято у цілому світі. Якщо захочете кому, беріть ту, що на цифрі 6 угорі.

Звичайно, шрифт, який ви використовуєте, повинен містити на стандартних місцях символи, що використовуються у розкладці.

Щодо можливих незручностей: якщо ви пишете текст справді іноземною мовою, а не просто вставляєте подекуди іншомовні букви, та ще й хочете перевіряти правопис, програма не ідентифікує таку мову автоматично, тому що ця розкладка - українська.UK.

Архів zip:

Зауваження: Ваш браузер з підозрою ставиться до звантаження архіву zip? Це можна зрозуміти. До того ж всередині є .exe-файл для установки. Цього разу можете відважитися і дозволити файлу звантажитися. Антивірус не знайде там нічого поганого, бо нічого поганого там немає. Якщо виникнуть додаткові запитання щодо встановлення, можете надіслати запитання поштою: .

Для встановлення після розпакування знайдіть файл setup.exe у папці UkrSuper. Можна додати цю розкладку до вже існуючої української, а потім переключатися між ними стандартним способом (наприклад, Ctrl + Alt). Однак, якщо не ускладнювати і встановлювати її замість існуючої (бо вона краща :) ), то треба видалити українську мову з розкладок взагалі, а потім, після setup (це вимагає кількасекундної паузи, дочекайтеся повідомлення), додайте українську мову, а саме, розкладку UkrSuper. Решту налаштувань (наприклад, Ctrl+Shift для перемикання мов, Shift+Alt+1 для англійської, Shift+Alt+3 для української) потрібно зробити стандартним способом Windows, в параметрах клавіатури. Якщо ви з якихось міркувань хочете залишити стару українську розкладку також, зручно зробити для неї окремі клавіші для перемикання, скажімо, Shift+Alt+5 (теж стандартним засобом Windows).

Звичайно, коли ви звикнете до нової розкладки. то вам буде дуже зручно. Однак, коли вам трапиться чужий комп'ютер зі старою розкладкою, він вас дратуватиме, так само, як необхідність знову перемикати три мови через давно забуте RU. У такому разі спробуйте внести всі вищеописані зміни на той комп'ютер, що відстав від моди.

Зрештою, все встановлюється і видаляється стандартними засобами і не вимагає багато часу. Не сподобається відмовитеся. На колір і смак товариш не всяк.

Для створення використовувалася програма Microsoft Keyboard Creator.