Конан Дойл

Артур Конан Дойл шотландський письменник. народився 22 травня 1859 в шотландському місті Единбург, в сім'ї Чарльза Алтамонта Дойла архітектора і художника. Велику роль в житті Конан Дойла грала його мати Мері Фолі. Від неї він успадкував свій інтерес до рицарських традицій, подвигів і пригод.

Шкільне життя письменника пройшло в «похмурих баштах і стінах» підготовчої школи Годдера, а потім єзуїтського коледжу Стоніхерст (графство Ланкашир) (1869–1876). З шкільних років у Конан Дойлі буквально «заговорив» розповідач. Почуте від матері, гра уяви, що прокинулася, все це стало матеріалом для усних розповідей, якими він бавив своїх знайомих.

Усидливий студент за книгами — такий портрет Конан Дойла в Единбурзькому університеті, 1876–1881. У жовтні 1879 з'явилася його розповідь «Таємниця Сесасської долини». Йому пощастило, канікули передостаннього року навчання в університеті він провів в плаванні. На судні він був корабельним лікарем і побував в арктичних водах. У 1881 році Конан Дойл отримав університетський диплом, став бакалавром медицини. Тому 1882–1890 роки були зайняті лікарською практикою. У 1882 році він знову в плаванні, цього разу південному. Він побачив Західну Африку.

У 1891 р. Конан Дойл залишив діяльність лікаря. Література стала для нього професією.

Найбільш відомі його детективні твори про Шерлока Холмса, науково-фантастичні про професора Челленджера, а також історичні романи.

Загалом Шерлок Холмс з'являється у 56 оповіданнях і 4 повістях Артура Конан Дойла. У більшості випадків розповідь ведеться від імені супутника Холмса — доктора Ватсона.

Перша книга про знаменитого детектива, повість «Етюд у багряних тонах», написана Артуром Конан Дойлем в 1887 році. Остання збірка, «Архів Шерлока Холмса», опублікований у 1927 році.

Конан Дойл помер від серцевого нападу 7 липня 1930 р. в своєму будинку в Кроуборо.

За матеріалами Вікіпедії - вільної енциклопедії

Останні зміни:17/01/2018