"Чемний"

Варіант «Чемний». «Я відповідаю українською»

Ти розмовляєш українською з усіма, хто до Тебе звертається по-українськи. Ти також пишеш повідомлення в Інтернеті українською мовою.

Якщо Ти обрав варіант «Чемний», Ти так само маєш підготуватися. Почни тренуватися на найближчих друзях або в громадських місцях. Потім Ти будеш відчувати себе впевненіше, спілкуючись з україномовними людьми у більш відповідальних ситуаціях. Не соромся помилок. Завжди пам’ятай, пройти через них —це єдиний шлях вивчити мову.

Чому це важливо —відповідати українською? За статистикою, коли Ти відповідаєш російською, половина україномовних киян також переходить на російську.

У варіанті «Чемний», як і в варіанті «Максимум», діє правило «розмовляю українською, коли хочу». Якщо Тобі важко витримати тривалу розмову, Ти спочатку можеш використовувати прийом «перші три фрази українською». Декілька фраз українською, а потім —продовжуй російською. Які проблеми? Адже Ти знаєш дві мови. І зможеш говоритиукраїнською щоразу більше. Головне —Ти постійно прагнеш розвиватисвою українську.

Україномовна людина вже помітила Твої старання та подумки подякувала тобі Тобі навіть можуть запропонувати з чемності перейти на російську, май сміливість відповісти: «Ні я тренуюсь розмовляти українською. Продовжуймо».

Якщо компанія, де Ти працюєш, використовує вітальні короткі речення, кажи їх українською. Наприклад, як у МакДональдзі кажуть: «Вільна каса». І всі ми знаємо, що перебуваємо в Україні а не в Росії. Намагайся також робити офіційні заяви від компанії українською мовою.

Якщо Ти бачиш, що людина приїхала з іншого міста чи села, звертайся до неї українською. Адже вона розмовляє українською, але іноді має комплекс меншовартості у великому місті, де відчуває себе чужою. І тому переходить на російську, помилково вважаючи, що так краще. Нарешті Ти можеш допомогти зрозуміти, що це нонсенс —соромитися української мови!

"Мінімум"
"Симпатик"